Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na startu tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie wówczas najznaczniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest stanąć na startu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak płynie z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie promować popularna forma architektoniczna z prawdziwą grupą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz także dojazd do codziennego światła, co da obniżyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie wyjątkowo odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W liczbom okresie zostaną przeprowadzone prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i sklepu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a ponadto rondo w ruchu bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz spełnienie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Zakończenie rzeczy jest zajść w II kwartale 2021 r.

– Z racje na ważne warunki gruntowe, w wczesnej kolejności realizowane będą wsparcia i komunikacje gruntu. Wraz z inwestorem będziemy wykonywać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy swoje przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli wykonać optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz budowy i zacząć z konkretną budową obecnie na wiosnę. Będzie toż szybko kolejny obiekt handlowy w swym portfolio, zatem jestem pewny, że proces budowy przebiegnie łatwo i odpowiednio, a całość stawanie się kolejnym zapewnieniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments