Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Prasóweczki

Więc co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera umieszczona w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami postępującymi w okolicę Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo miała prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie ciągnęło się znajdować dziecko.

Aż trudno znaleźć odpowiedni komentarz do ostatniego standardu obrazów. Znanym jest, że jazda pod ruch na ulicy szybkiego kroku jest mocno niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to niemal pewna śmierć, a mamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną kwestią jest fakt wjazdu nie w obecnym punkcie co trzeba. Wjazd również na autostradę, jak i tzw. „eskę”, czerpiąc ze węzłów drogowych istnieje na prawdę ciężki. Jak proponuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod ruch na ulicy ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było wyjątkowo rażące, pracownik może pokryć nawet 100 złotych mandatu. Jest ponadto możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może wynieść do 5 000 złotych.

Jak dodaje asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego fasonu można przekazywać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Agresji na Możliwości”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Więcej na materiał akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments