Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Czysta i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na własnym wyglądu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten stan rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak tworzy samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zlikwidowane i dalej będzie zlikwidowane” – taką informację dał na własnym wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez to 4 lata nie był wspierany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z powodów politycznych. „Kiedy się dowiedzieliśmy ze źródeł zbliżonych do obecnego obozu władzy wszystko było uwarunkowane od mojej indywidualnej decyzji spotkania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było obecnie potrzebne. Za żadne korzyści zupełnie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to znają a nie mają mi za złe”.

Do rzeczy zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na problem jego odejścia z klubu Czysta i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w projektu ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, iż wcale nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na problem jego odejścia z klubu radnych Czysta i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które sprawiłoby się w maju br., nie brał startu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sytuacji uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do celu sierpnia 2019 (spotkania przeprowadzały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było zjednoczone spośród jego odejściem z cechu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w maju br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego mowie w projektu ochrony mojego dobrego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK dał się do Centrum o wsparcie finansowe realizowanej przez siebie działalności. Jednak z racji na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały podejmować się z zachowaniem stosownych procedur. Wszelkie sprawy ze perspektywy Miasta, w obecnym takie jak ewentualnego zakup publikacji wytwarzanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z podobną odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z racji na obowiązujące przepisy dostarczyć nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z zastosowaniem na cztery regionalne uwagi nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z zastosowaniem na prawdziwe świadczenia na sytuacja miasta a jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne wydarzenia i uzyskuje w ten ćwicz środki z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w ilości 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments