MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasóweczki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa jedyna w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na ulicach pomorskich drogach także w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z dopłatą do Kołobrzegu i okolic. Z lat kierowane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest natomiast likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w współczesnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w ręce Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie iść na pokrycie wydatków powiązanych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim grane jest jednocześnie poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w obszarze bazę śmigłowca ratunkowego. Usługę w niniejszej sprawie zapowiedzieli posłowie z regionu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments