Mowa kwiatów

Prasóweczki

Tulipan niezmiennie zachwyca damy swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed wręczeniem kwiatów trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoje znaczenie. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem kwiatu wyrażającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem doskonałym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta może, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, że jest odrobinę zbyt młoda dla adoratora, czy też zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments