Mowa kwiatów

Prasóweczki

Tulipan od zarania dziejów fascynuje damy swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed wręczeniem bukietu należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoje znaczenie. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a także stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem idealnym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, iż jest nieco za młoda dla adoratora, albo wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments