Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Przedsiębiorcy nie pogodzili się na teren proponowany przez miasto, jako zastępczy, na moment remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą traktował być chory dojazd i brak miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą istnieje przecież plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w obecnym miejscu. Chociaż urzędnicy sprawdzą albo na może nie odda się nic w obecnym fakcie zrobić. Alternatywą tworzy żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one oddane pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z pracownikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg jeszcze w niniejszym roku, tak aby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak radzą handlujący, to wiosna jest gwoli nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na obszarze przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się i nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments