Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Aktulności artykuły Kołobrzeg Polityka z Kołobrzegu

Radny Piotr Rzepka na prostym wyglądzie na portalu społecznościowym napisał o swoje rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się spośród nim skontaktować. Również nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na pozycji § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z członkostwa w Towarzystwo Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej ocenie upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeśli chodzi o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, jaka się zarysowuje dopiero po zdaniu na listę członków, odbiera wszystkie nadzieje na naprawdę niezbędne w mojej ocenie zmiany personalne w Zarządzie.

W klubu z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa kiedy i tejże współpracy. Informuję, iż w struktur nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, iż od początku br. nie istnieję w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (która jest członkiem SRLGDMiP), w klubu z czym PTTK na ważnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodność z SRLGDMiP, w współczesnym szansa prezentowania w niej PTTK.

Pamiętając o PTTK nie mogę sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało złapane i szybko będzie zlikwidowane.

W moc miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią niezmiernie ważne prace a w naszym kraju są już tradycją. Kołobrzeski oddział był jakąś z najdalszych organizacji w centrum (zał. r. 1947). Że przez lata nie dostrzegali tego nasi włodarze. PTTK od miasta nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem udział w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na którym to udało się wynegocjować środki z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i zobaczono wstępnie uwagi na ilość 15 tys. zł na których 9 tys. zł to kursy i 6 tys. zł było dostać samo PTTK.

Dokładnie tak się nie stało. Gdy się dowiedzieliśmy ze źródeł podobnych do obecnego obozu władzy wszystko było uwarunkowane od mojej własnej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było teraz potrzebne. Za żadne korzyści wcale nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to dostrzegają oraz nie mają mi za złe.

Platformie Obywatelskiej kiedy i tejże Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam i raczej braku waszej pomocy pomimo nadzieje na własnych oczach upada PTTK. Mam szansę, że mieszkańcy was za to rozliczą”.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments