HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

HYBRYDY PRZYBĘDĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie zwraca na pojazdy dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo potrafi istnieć ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na drodze Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych urządzonych w 150 miejsc siedzących, z ofertą zakupu nie więcej niż 10 kolejnych samochodów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia to lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie jest drinkiem z pierwszych regionów, który dał na pojazdy dwutrakcyjne, łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i urządzonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość przemieszczania się po drogach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na inwestycje taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w popularnej grup były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments