„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„CHWILA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w obecnej historii odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent informowała o przygotowaniach miasta na najkrótsze dni i zabezpieczeniu ludzi w roli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła też o szukaniu świetnych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które z poniedziałku nie będą uczęszczać do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli wygodni. Dlatego też mamy wzmożone kontrole straży miejskiej i władz w współczesnych pomieszczeniach, w jakich mogą składać się młodzi ludzie. Wszystko po to, by nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmów pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak rozwiązań do migracji postaci z innych państw, często tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Stanowimy w ciągłym kontakcie z dziedziną turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po dokonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze badali nie właśnie o to, lub jego nieobecność nie wpłynie na zmniejszenie działań sztabu, lecz i o ocenę moralną takiego zachowania. – Na refleksję i złożenia przyjdzie czas, natomiast pozwólcie mi państwo dziś na te reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie potrzebował przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments